نظرات داوطلبان

ویژگی آزمون آزمایشی وکالت 1394


با مطالعه در زندگي افراد موفق به اين نتيجه مي رسيم كه آنان مي دانند چه مي خواهند و با تمام وجود در هر روز زندگي براي دستيابي به هدف خود تلاش مي كنند و وقتي از آنان پرسيده مي شود اغلب اوقات به چه فكر مي كنند، بيشترين پاسخ اين است كه به هدف هاي خود فكر مي كنند اينكه چگونه به هدف هاي خود برسند.
بنابراین بزرگترين مسئوليتي كه هرداوطلبی در قبال خود دارد، اين است كه تا حد امكان وقت صرف كند تا دقيقاً بداند چه هدفي دارد و راه رسيدن به هدف چگونه است. پس اگر فكر مي كنيد كه تلاش مي كنيد و به هدف نمي رسيد، حتماً راه رسيدن به هدف را درست انتخاب ننموده ايد و اگر هم فكر مي كنيد كه از حداكثر توان ذهني خود استفاده مي كنيد، سخت در اشتباهيد چون با استناد به تحقيقات دانشگاه استنفورد، انسان تنها از 12 درصد توانمندي ذهن خود استفاده مي كند و بقيه اين توانمندي بدون استفاده باقي مي ماند.
يقين بدانيد اگرتاکنون نتوانسته اید موفق شوید عامل اصلی این عدم موفقیت عملکرد خودشماست. تا زماني كه شخص عدم موفقيت خود را متوجه ديگران مي كند هيچ وقت موفق نخواهد بود .
از اين لحظه به بعد مصمم شویدو هدف خود را مشخص نماييد. و راه رسيدن به این هدف را نیز ما به شما نشان خواهيم داد. براي ما اين هدف چيزي نيست جزء كسب رتبه عالي در آزمون وكالت توسط شما.
قبل از ارائه اطلاعاتي در خصوص ويژگي هاي آزمون هاي آزمايشي موسسه چتر دانش توجه به چند نكته ذيل ضروري است:
اولاً: آزمون كانون وكلا طي يكي دو سال اخير روند متفاوتي نسبت به سنوات گذشته داشته است. از جمله اينكه صرف مطالعه قوانين و آراء وحدت رويه براي موفقيت در آزمون كافي نبوده و مطالعه كتب ارزشمند حقوقدانان در زمينه هاي تخصصي ضروري است. چرا كه سؤالات آزمون، گرايش به مفهومي شدن و البته فني شدن داشته و پاسخ به آنها چيزي نيست كه فقط با مطالعه قوانين به آنها دست يافت.
ثانياً: داوطلب بايد به نحوی برنامه ريزي كند كه مطالعه كتب، همزمان با مطالعه قوانين و تشريح و تفصيل مباحث باشد و در عين حال بين مطالعه كتب و قوانين و تست زني آنها توالي زماني و به اصطلاح ترتيب منطقي وجود داشته باشد تا تمام جوانب رعايت شده و در عين يادگيري استدلال حقوقی و دستيابي به ديد جامع در خصوص مباحث، فن تست زني نيز حاصل شود.
ويژگي دقيق اين روش مطالعه اين است كه داوطلب براي شركت در هر آزموني (نه فقط آزمون وكالت) آمادگي پيدا كرده و مي تواند اميدوار باشد كه با پذيرش در هر يك از آزمون هاي حقوقي اعم از وكالت، قضاوت، كارشناسي ارشد و دكتري،‌ زمينه و سواد كافي در اجراءو به كار بستن دانش خويش داشته باشد
ثالثاً: اگر داوطلبي صرفاً به مطالعه كتب و به روش دلخواه و منابعي كه شخصاً انتخاب كرده اكتفا كند، ممكن است اطلاعات دقيقي راجع به آزمون ها،‌ منابع مورد مطالعه و حتي ضرايب دروس نداشته باشد. از اين نظر موكداً توصيه مي شود كه قبل از هر گونه مطالعه نسبت به انتخاب آزمون (از بين انواع آزمون هايي كه برگزار مي شود) اطلاعات كافي در مورد ضرايب دروس ، زمان برگزاري آزمون ،منابع مورد نيازوكتب كمك آموزشي كسب كند و از اين نظر فقط به موسسات آموزش عالی آزاد ی اعتماد نمايند كه زمينه تخصصي آنها برگزاري دوره هاي آموزشی حقوق است و غير از رشته حقوق فعاليت ديگري ندارند.
در اين راستا موسسه آموزش عالي آزاد چتر دانش يكي از راههاي رسيدن به هدف مذكور را ارائه برنامه ريزي جامع و برگزاري آزمون آزمايشي مي داند كه ذيلاً به ويژگي هاي آزمون هاي آزمايشي و همچنين مقررات مربوط به ثبت نام در آزمون ها اشاره مي شود.

بند اول= فوايد و ويژگي هاي منحصر بفرد آزمون هاي آزمايشي
1- برنامه ريزي جامع: جامع بودن برنامه ريزي آموزشي موسسه زبانزد خاص و عام است به جرأت ميتوان گفت هيچ سؤالي خارج از موضوعات مذكور در برنامه (قوانين اصلي و فرعي و آراء وحدت رويه و كتب مرجع) طرح نمي گردد كه با داشتن اين برنامه صدها نفر در سال گذشته به موفقيت دست يافته اند.بنابراين آنچه كه ديگران را موفق كرد شما را نيز موفق خواهد كرد كافيست اين برنامه را دقيق اجرا نماييد.
2- شروع آزمون در زمان مناسب: 8 اسفند 93 تا نيمه آبانماه 94 و برگزاري هر 2 هفته يكبار آزمون‌ها(طبقه بندی موضوعات ومطالعه منابع متناسب با فاصله آزمون هادر نظر گرفته شده است)
3- بالاترين جامع آماري: موسسه چتر دانش با داشتن بیش از 100 نمایندگی در سراسر كشور و برگزاري آزمون همزمان بصورت حضوری و اينترنتي داراي بيشترين تعداد شركت كننده در آزمون هاي آزمايشي مي باشد و اين جامعه آماري بالا امكان مقايسه تعداد بيشتري از داوطلبان با سطوح علمي متفاوت را فراهم مي كند.
4- طراحي سؤالات توسط نخبگان دانشگاه هاي تهران و شهيد بهشتي و با نظارت و تأييد اساتيد معتبر صورت مي گيرد.
5- طرح سؤالات مفهومي: قصد طراحان سؤال تشويق داوطلب به حفظ كردن نيست بلكه ترغيب آنان به درك معني و فهم دقيق مطلب است بنابر رويه در پيش گرفته و البته كاملاً‌ علمي اتحاديه سراسري كانون وكلاي دادگستري ايران اگر داوطلبي تك تك مواد قانوني را حفظ كند نيز نمي تواند به سؤالات پاسخ گويد بلكه بايد فهم دقيق و استنباط درست داشته باشد.
6- طرح سؤالات استاندارد ( از 20 سؤال مطروحه 7 سؤال آسان 6 سؤال متوسط و 7 سؤال سخت ) موجب شده است که داوطلبان مردود در آزمون های وکالت سالهای گذشته مجددأ در آزمون های آزمایشی موسسه ثبت نام نمایندکه این امر موید رضایت داوطلبان از آزمون ها می باشد.
7- جنبه آموزشي داشتن سؤالات نيز از ويژگي هاي منحصر بفرد است به اين معني كه حتي 3 گزينه غلط نيز از كلمات و جملات تصادفي انتخاب نمی شود بلكه در بطن گزينه هاي غلط نيز نكات آموزشي لازم وجود دارد.
8- صدور كارنامه آني: حداكثر 5 دقيقه بعد از تحويل پاسخبرگ در تمامی نمایندگی ها ،كارنامه اوليه خود را مشاهده خواهيد نمود و كارنامه نهايي (مقايسه با داوطلبان سراسر كشور) ساعت 20 همان روز در سايت موسسه با وارد كردن كد داوطلبي و رمز عبور قابل مشاهده خواهد بود.
9- مطالعه و تكرار مباحث بيش از پنج بار در طول دوره (طبقه بندي آزمون ها به نحوي صورت گرفته است كه داوطلب تا پايان دوره آزمون ها بيش از پنج بار تمام مباحث را مرور خواهد نمود و از اين طريق امكان تسلط كامل و تثبيت يادگيري فراهم مي شود).
10- طرح سؤالات از آخرين آراء وحدت رويه ، قوانين فرعي مرتبط وکتب مرجع حقوقدانان
11- اختصاص پروفایل داوطلبی برای هر داوطلب
12- تجزیه و تحلیل سوالات آزمون بعد از هر آزمون و قرار دادن فایل صوتی آن در پروفایل داوطلب
13- برگزاری 10 ساعت کلاس کاربردی تقویت حافظه استاد سیدا (مرد حافظه ایران)
14- برگزاری 4 جلسه مشاوره گروهی استاد احمد حلت (مدیر مسئول مجله موفقیت)
15- برگزاری 3جلسه سخنرانی روانشناسی موفقیت دکتر ماقنتی